Střechy

Zateplování a rekonstrukce střech tvrdou polyuretanovou pěnou nástřik

MINIMÁLNÍ ZATÍŽENÍ STŘEŠNÍHO PLÁŠTĚ
DOKONALÁ PŘILNAVOST KE VŠEM MATERIÁLŮM
VYSOKÁ ÚSPORA ENERGIÍ
BEZESPÁROVÁ, PRUŽNÁ, ODOLNÁ IZOLACE
NÍZKÝ KOEFICIENT TEPELNÉ VODIVOSTI
VYSOKÁ ŽIVOTNOST

Izolace z tvrdé polyuretanové pěny vynikají odolností na povětrnostní vlivy i na agresivní prostředí, vysokou přilnavostí ke všem stavebním materiálům a především neomezenou životností při kontrole a obnově reflexního nátěru. Vytváří pevnou, ale velice lehkou bezespárovou a pružnou izolaci. Díky těmto vynikajícím vlastnostem lze na tyto izolace poskytovat dlouholeté záruky. Naše firma provádí tepelné a vodotěsné izolace nástřikem tvrdé polyuretanové pěny pomocí vysokotlakého stroje GUSMER Americké výroby. Sto metrů dlouhé hadicové vedení dovoluje provedení izolačního nástřiku i na výškových budovách. Polyuretanové tvrdé pěny, sestávající se ze dvou komponentů, jsou pod tlakem nastříkány na střešní konstrukci. Během tří sekund reagují, po 30 sekundách je povrch odolný proti nášlapu. Několik vrstev násřiku vytvoří povrch, který je absolutně vodotěsný a současně výborně tepelně izoluje. Dokonalé spojení izolační vrsty s podkladem současně zpevňuje střešní konstrukci, odstraní problémy při izolaci veškerých střešních prostupů (komínů, světlíků, vnitřních svodů, atd.).
Při využití vlastností tvrdých polyuretanových pěn při provádění tepelných a vodotěsných izolací střešních pláštů dochází ke značným úsporám jejich materiálům i ke snížení pracnosti:

– Značná úspora klempířských prací a klempířských prvků.
– Úspora prací a materiálů při izolaci novostaveb.
– Odolné proti teplotním výkyvům od -50°C do 110°C, krátkodobě až 250°C
– Vysoká chemická odolnost proti olejům, naftě, zředěným louhům a kyselinám.
– Výborné těsnící vlastnosti.
– Dokonalá izolace všech problémových míst.
– Dokonalá přilnavost ke všem druhům stavebních materiálů (beton, plech, lepenka, sklo, dřevo).
– Chladnější místnosti v létě, značné úspory tepelné energie v zimním období.

Používané materiály:

Naše firma používá pro vlastní aplikaci tepelných a vodotěsných izolací z tvrdé polyuretanové pěny materiály renomované firmy ELASTOGRAN POLYURETANE GmbH B.A.S.F. Groupe, označené obchodním názvem ELASTOPOR H – 206.
Ochrana tvrdých polyuretanových pěn: Střešní i ostatní druhy pláště z trvdých polyuretanových pěn vystavěných slunečnímu záření a povětrnostním vlivům je nutno chránit povrchovou úpravou reflexními laky, odolnými agresivnímu UV záření. V zahraničí i u nás se používí celá řada reflexních laků od renomovaných i méně známých firem. Naše firma aplikuje vrchní lak DEITERMANN – Flexoplast DW, který má vynikající parametry. DEITERMANN – FLEXOPLAST DW: Vysokotažná tekutá folie s reflexními účinky, aplikovaná na střešní plášť z tvrdé polyuretanové pěny (PUR). Tento materiál byl podroben příslušným odborným zkouškám a testům.